Публикувано в: Баскетбол, България
22:44, 19 яну 2014, Автор: , Преглеждания:42
Ноа Далман

снимка: botevgrad.com

Отборът на Балкан излезе еднолично на трето място във временното класиране на ТЕСИ НБЛ, след като победи Ямбол като домакин с резултат 89-74.

След оспорвано първо полувреме баскетболистите на Александър Тодоров се откъснаха напред през третата част и стигнаха до победата. Ноа Далман бе изключително полезен под коша за домакините със 17 точки и цели 22 борби. Лоуган Стъц добави 16 точки и 6 борби, а по 14 нанизаха Павел Маринов и Иван Лилов.

За Ямбол най-резултатен със 17 точки бе Станислав Говедаров, 14 плюс 10 борби записа Станислав Славейков, а 13 отбеляза Сергей Цветков.

Балкан вече е с 9 победи и 3 загуби и се намира зад Лукойл Академик и Черно море. Ямболии имат 7 успеха и шест поражения и са пети в подреждането.

В следващия кръг тимът на Аце Тодоров гостува на Спартак Плевен, а Ямбол ще бъде домакин на Левски.