Зеедорф дебютира с победа начело на Милан

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
23:43, 19 яну 2014, Автор: , Преглеждания:40

Кларънс Зеедорф

Кларънс Зеедорф започна кариерата си като треньор на Милан с измъчен успех, след като неговите момчета се наложиха с 1-0 над Верона в последния двубой от 20-ия кръг на Серия А.

Срещата очаквано започна с домакински натиск, но до попадение във вратата на Рафаел не се стигна. Най-близо до попадението бе Марио Балотели, който отправи много силен изстрел в 38-ата минута, но стражът на гостите успя да спаси.

След почивката „росонерите“ продължиха да бъдат по-активният отбор. В средата на второто полувреме и късметът изневери на „червено-черните“, след като при шут на Робиньо и рикошет в защитник на веронци топката се удари в десния страничен стълб на Рафаел.

В 82-ата минута домакините получиха дузпа, след като Морас препъна Кака в наказателното поле. Балотели застана зад топката и с много точен удар преодоля Рафаел – 1-0. Последва моментален натиск на гостите, които в рамките на 2 минути изпълниха цели пет корнера. До опасност пред Абиати, обаче, не се стигна.

След този успех Милан вече има 25 точки и се изкачи на 11-о място в класирането, докато Верона е на пета позиция с 32 пункта.