Леванте спря Барселона на „Суидад де Валенсия“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
22:10, 19 яну 2014, Автор: , Преглеждания:96

Жерард Пике вкара гола за Барселона

Отборът на Барселона направи изненадващо равенство 1-1 при визитата си на Леванте на „Суидад де Валенсия“ в среща от 20-ия кръг на испанската Примера дивисион.

Домакините започнаха отлично мача и още в десетата минута Лукас Винтра откри резултата. Гръцкият национал се разписа с удар с глава след изпълнение на корнер от Андреас Иваншиц. Само девет по-късно каталунците възстановиха статуквото след ново попадение, дошло след ъглов удар. Шави центрира от левия фланг и Жерард Пике засече топката в мрежата на Кейлор. До почивката гостите имаха териториален превес, но не успяха да стигнат до нещо по-сериозно пред вратата на валенсианци.

След час игра Барса бе близо до пълния обрат, но първо Лионел Меси не успя да преодолее стража на домакините, а след това и добавката на Шави бе блокирана от Хуанфран. Две минути след това Меси стреля от десетина метра, но отново Хуанфран се хвърли самопожертвователно пред топката. В 77-ата Иваншиц отправи много опасен удар, но Валдес изби кълбото. До края на мача шампионите натиснаха здраво съперника си, но до победен гол не се стигна.

След това реми тимът на Барселона остава начело в класирането с 51 точки, но след два часа може да бъде изпреварен от Атлетико Мадрид, който приема Севиля. Леванте е на 11-а позиция с 24 пункта.

Хетафе – Реал Сосиедад 2-2

Виляреал  -Алмерия 2-0