Монако и Лион бият навън в Лига 1

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
20:24, 19 яну 2014, Автор: , Преглеждания:61

Монако победи Тулуза като гост

Отборът на Монако запази шансовете си за титлата във френската Лига 1, след като се наложи с 2-0 при визитата си на коравия тим на Тулуза в среща от 21-ия кръг.

„Монегаските“ поведоха в резултата осем минути преди почивката, след като Жофри Кондогбия центрира към Левин Курзава, който с хубав изстрел с левия крак намери мрежата на Али Ахамада. 120 секунди преди края на двубоя Хамес Родригес подаде прекрасно към Лукас Окампос, който гарантира успеха на своя тим.

По-рано днес Лион спечели също с 2-0 при визитата си на Реймс. „Хлапетата“ откриха резултата в 25-ата минута, след като Анри Бедимо центрира към Александър Лаказет и френският национал заби десетото си попадение за сезона. Шест преди края на мача Гейда Фофана със силен изстрел уби интригата на „Огюст Делон“.

След днешния си успех Монако е на второ място в класирането с 45 точки, докато Лион вече е осми с 31 пункта. Реймс е на седма позиция с 32, а Тулуза е на 11-о място с 28.