ПСЖ вкара пет на Нант

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
03:05, 20 яну 2014, Автор: , Преглеждания:48

ПСЖОтборът на Пари Сен Жермен продължава с уверения си път към втора поредна титла във френската Лига 1, след като разби с 5-0 тима на Нант на „Парк де Пренс“ в последния мач от 21-ия кръг.

Домакините поведоха след само 10 минути игра, след като Кавани стреля с глава след изпълнение на корнер, но стражът на гостите изби. При добавката, обаче, Тиаго Силва не сбърка и намери мрежата на Рю. В 36-ата парижани получиха спорна дузпа за фаул срещу Верати, а Ибрахимович бе безпогрешен от бялата точка – 2-0.

Шест минути след почивката Матюиди свали топката с глава към Мота, който с мощен удар направи разликата класическа. В 58-ата Ибрахимович отне топката от защитник на „канарчетата“, напредна добре и подаде към Кавани, а уругваецът се разписа за 4-0. Шест по-късно добра атака на домакините завърши с опит за удар на Пасторе, който бе блокиран от бранител на гостите, но кълбото отиде в Ибра и шведът със силен удар оформи крайното 5-0.

След този успех тимът на Лоран Блан вече има 50 точки и запазва аванса си от пет пункта пред втория Монако. Нант е на шеста позиция с 32 точки.