Публикувано в: Избрано, Футбол България, ЦСКА
17:40, 20 яну 2014, Автор: , Преглеждания:60
ЦСКА победи Локомотив София

снимка: cska.bg

Отборът на ЦСКА стартира с победа 2014-а година. Армейците удариха отбора на Локомотив София с 2:1 в контролна среща играна в Сандански, съобщи сайтът на клуба.

ЦСКА започна срещата в следния състав: на вратата Райс Мболи, пред него в защита Здравко Илиев, Валентин Илиев, Апостол Попов и Пол Александров, в халфовата линия действаха Антон Карачанаков, Стивън Сънди, Ивайло Чочев, Петър Витанов и Тони Силва, а в предни позиции бе Григор Долапчиев.

Още във 2-ата минута Локомотив можеше да открие резултата. След разконцентрирани действия на Апостол Попов Гаел се озова сам срещу Мболи, но стражът се намеси решително и изби топката. Последва нова опасност пред вратата на червените. В 10-ата минута Елтон направи страхотен пробив по десния фланг, навлезе в наказателното поле и центрира остро. Там обаче Вальо Илиев пресече паса и топката излезе в корнер. Въпреки натиска на железничарите ЦСКА откри резултата в 19-ата минута. Карачанаков центрира хубаво от корнер в наказателното поле на Локо, където Ивайло Чочев с глава матира вратаря Галев.

В 25-ата минута бе отсъден пряк свободен удар за армейците. Карачанаков стреля силно, но топката премина покрай вратата. В 31-ата минута бе извършена вратарска смяна в ЦСКА, като Томас Черни замени Райс Мболи. В 38-ата минута добра комбинация между Чочев и Долапчиев изведе последния на стрелкова позиция, но ударът му попадна в тялото на вратаря. В заключителните секунди на първата част Локомотив пропусна да изравни, след като Трифонов нанесе удар от около 15 метра, но твърде слаб, за да затрудни Черни.

На почивката в състава на ЦСКА бяха направени редица промени, като единствено Александров и Черни останаха на терена. В игра се появиха Васил Попов, Юлиян Илиянов, Венцислав Василев, Тодор Янчев, Борис Галчев, Марсиньо, Неманя Милисавлевич, Мартин Петров и Омар Косоко.

Червените започнаха силно втората част и стигнаха до втори гол в 49-ата минута. Марсиньо проби по фланга, елиминира съперник и пусна пас към оставения непокрит Марто Петров, който покачи резултата. Съперникът обаче реагира мигновено и върна един гол минута по-късно. След центриране в наказателното поле Черни излезе неразчетено и Йованович с глава прати топката в опразнената врата.

В 66-ата минута влезлият преди минути Стоян Колев отрази силен удар от фаул, след което Митко Илиев вкара гол, но бе в положение на засада и попадението бе отменено. В 70-ата минута след центриране от ъглов удар Венци Василев стреля с глава, но топката премина над напречната греда. В последните десет минути на мача Локомотив упражни натиск, но така и не стигна до изравнителен гол. В 83-ата минута Колев демонстрира рефлекс след като спаси удар с глава на Писаров отблизо. В 86-ата минута Васко Попов се намеси решително и изчисти топката от голлинията.