Дортмунд и Леверкузен със слаб пролетен старт

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:46, 25 яну 2014, Автор: , Преглеждания:43

Аугсбург взе точка от Борусия

Отборът на Борусия Дортмунд продължава с незадоволителните си резултати в Бундеслигата, след като приключи при равенство 2-2 като домакин на Аугсбург в среща от 18-ия кръг.

„Жълто-черните“ излязоха напред още в петата минута, след като Марко Ройс подаде отлично към Себастиан Кел, който разпечата вратата на гостите. Десетина минути след старта на второто полувреме баварците изравниха резултата след автогол на Сеен Бендер.

В 66-ата домакините отново поведоха, като този път точен бе турският национал Нури Шахин. Само шест по-късно Аугсбург се добра до едната точка. Андре Хан центрира великолепно от десния фланг и Дон-Вон Джи с удар с глава матира Роман Вайденфелер.

Леверкузен също се провали днес, след като загуби с 2-3 при визитата си на Фрайбург. Ларс Бендер (в четвъртата минута) и Зимон Ролфес (в 35-ата) даваха преднина на „аспирините“, но Адмир Мехмеди (в 27-ата) и Жонатан Шмид (в 53-ата) успяха да изравнят за домакините. Победата за Фрайбург донесе Феликс Клаус, който бе точен в последната минута.

След тези мачове Леверкузен остава на второ място в класирането с 37 точки, Дортмунд е трети с 33, с колкото е и Борусия Мьонхенгладбах.

Щутгарт – Майнц 1-2 (Тодор Неделев остана извън групата на гостите)

Волфсбург – Хановер 1-3

Нюрнберг – Хофенхайм 4-0