Левски стартира годината с победа, Ларсен Туре записа хеттрик

Публикувано в: Избрано, Левски, Футбол България
16:30, 25 яну 2014, Автор: , Преглеждания:61
Димитър Макриев

снимка: levski.bg

Левски стартира юбилейната 2014 година с победа. „Сините” обърнаха Черноморец (Бургас) с 5:3 в първата си контролна среща от зимната подготовка, която се игра на градския стадион в Созопол. Хеттрик в днешното голово шоу записа Ларсен Туре, а по веднъж точни бяха Антон Огнянов и юношата Борислав Цонев. Милчо Ангелов, Дойу и Джонсън реализираха за бургазлии. Единственият футболист, който днес не взе участие за състава на Левски бе нападателят Цветан Генков, поради заболяване, съобщава сайтът на тима.

Старши треньорът на „сините” Антони Здравков избра следните 11, които да започнат първата контрола на тима: Горан Блажевич бе на вратата, пред него в защита действаха юношата Стивън Петков отдясно, Диян Иванов и новото попълнение Аймен Белаид в центъра и каращият проби Фернандо Уолас отляво. Кевин Брю и Орлин Старокин действаха пред тях в средната линия, а Владимир Гаджев зад централния нападател Димитър Макриев. По крилата бяха Ларсен Туре отдясно и Мирослав Иванов отляво.

Още в 7-та минута Черноморец поведе с 1:0. След атака по левия фланг и центриране на Гофред, Милчо Ангелов стреля с глава, Блажевич докосна топката, но не успя да я спаси и тя попадна в мрежата. В 11-та минута хубав пробив на Гаджев по лявото крило завърши с опасно подаване, което защитник на Черноморец изчисти в корнер. Минута по-късно Черноморец вкара втори гол – след бърза контраатака по десния фланг, Фонсека подаде ниско топката и Дойу вкара от непосредствена близост – 2:0.

В 16-та минута след атака за Левски по левия фланг, Мирослав Иванов центрира към Макриев, който не успя да вкара от близко разстояние. Бе маркирана обаче и засада. Две минути по-късно Мирослав Иванов подаде към Гаджев, който не успя да стреля, но топката стигна до Туре, който падайки я прати в десния ъгъл – 2:1.

В 22-та минута Гаджев подаде наляво в пеналта към Туре, който стреля в тялото на вратаря Кунчев, след което Старокин стреля в долния десен ъгъл, Кунчев пак спаси в ъглов удар. Три минути по-късно след разбъркване в наказателното поле на сините, Фонсека стреля встрани от целта. Отново Фонсека в 29-та минута получи топката по десния фланг, преодоля Блажевич и стреля от малък ъгъл, но встрани от вратата.

В 35-та минута Левски изравни! След бърза атака, Гаджев подаде великолепен пас надясно към Туре, който вкара със силен удар в десния ъгъл на вратата – 2:2. Минута по-късно Милчо Ангелов проби по левия фланг и подаде към Гофред, но тъмнокожият футболист стреля силно в тялото на защитник. В следващата атака удар на Миро Иванов мина встрани от вратата на Кунчев.

В 38-та минута Левски направи пълен обрат – Гаджев подаде пас наляво към Старокин, който комбинира с Туре. Френското крило укроти кълбото, след което стреля мощно с левия крак във вратата на Стефано Кунчев и записа своя хеттрик – 3:2 за сините.

В 41-та минута след хубав удар на Уолас с левия крак, топката минава на сантиметри от сглобката на вратата. Минута преди края на първата част Ванче Траянов отправи опасен шут към вратата на Блажевич, който изби в корнер.

На почивката Антони Здравков извърши цели девет смени, като на терена от единайсеторката която започна мача останаха само каращия пробен период Фернандо Уолас и нападателя Димитър Макриев. По-късно двамата отстъпиха местата си на Илия Димитров и Мики Орачев.

В 50-та минута Георги Стефанов от Черноморец получи топка сам срещу вратаря на Левски, но Даниел Димов го настигна и успя да му отнеме майсторски.

В 56-та минута Левски вкара четвърти гол! Станислав Ангелов се пребори за топката в половината на Черноморец, подаде към Макриев, който хитро пусна вдясно за Антон Огнянов. Дебютантът стреля силно и точно покрай Кунчев – 4:2.

В 64-та минута Борислав Цонев стреля от фаул над вратата. Минута по-късно Черноморец намали на 4:3, след като след пряк свободен удар отдясно по атаката и центриране в наказателното поле, Джонсън скочи най-високо и вкара в мрежата.

В 70-та минута отличен пробив на Огнянов по левия фланг завърши с успореден пас, който не беше засечен от Илия Димитров. Последва нов шанс за „сините“ с далечен удар на Станислав Ангелов, но топката не попадна в очертанията на вратата. В 74-та минута Манзоро стреля опасно, но топката мина на сантиметри от вратата на Левски.

Пет минути преди края Мики Орачев проби отлично по левия фланг, стигна до наказателното поле и пусна ниско по тревата към Борислав Цонев, който майсторски реализира с изстрел от движение – 5:3. В последната минута се откри прекрасна възможност за Антон Огнянов, който се озова сам срещу вратаря отляво в наказателното поле, но стреля в краката на Кунчев.

5:3 Б. Цонев (85)

ЛЕВСКИ: Горан Блажевич, Стивън Петков, Диян Иванов, Аймен Белаид, Уолас, Владимир Гаджев, Орлин Старокин, Кевин Брю, Мирослав Иванов, Ларсен Туре, Димитър Макриев
Второ полувреме: Пламен Илиев, Дъстли Мюлдер, Даниел Димов, Пламен Димов, Уолас (60-Мики Орачев), Станислав Ангелов,Антон Огнянов, Радослав Цонев, Борислав Цонев, Владислав Мисяк, Димитър Макриев (60-Илия Димитров)

ЧЕРНОМОРЕЦ: Кунчев, Чико Гомес, Т. Траянов, Дамчевски, Балтанов, М. Ангелов, Фонсека, В. Траянов, Стоянов, Дойу, Гофред
Резерви: Пехливанов, Манзаро, Еукаяд,Минчев, Стефанов, М. Димов, Джонсън