Реал излезе начело в Примера, Роналдо с феноменална ножица

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:20, 25 яну 2014, Автор: , Преглеждания:136

Кристиано Роналдо

Отборът на Реал Мадрид постигна пета поредна победа в испанската Примера дивисион, след като се наложи с 2-0 над Гранада на „Сантяго Бернабеу“ в мач от 21-ия кръг.

През първото полувреме „белият балет“ буквално натика гостите в собствената им половина, но чудесните намеси на вратаря Роберто запазиха нулевото реми. Най-феноменалната намеса на стража бе в 45-ата минута, когато Кристиано Роналдо направи фантастична задна ножица, но Роберто успя да избие топката.

В началото на втората част момчетата на Карло Анчелоти продължиха с натиска си, но гол така и не падаше. Бетонът на гостите бе разбит в 57-ата минута. Кристиано Роналдо финтира бранител и с нисък удар по диагонала от 15 метра не остави шансове на Роберто – 1:0. В 73-ата носителят на „златната топка“ нямаше късмет, след като със силен шут от фаул нацели напречната греда. Минута по-късно отлична атака на домакините завърши с пас на Марсело към Бензема, който на празна врата реализира за 2-0.

След този успех Реал вече има 53 точки и се изкачи временно на първо място в класирането, докато Гранада се намира на осма позиция с 24 пункта.