Три загуби за българите в Лига А

11:12, 26 яну 2014, Автор: , Преглеждания:43

Стойко Ненчев (с номер 1)

Отборът на Сен Назер допусна девето поражение във френската Лига А, след като падна с 1-3 (25-27; 25-18; 23-25; 15-25) гейма като домакин на Нант в мач от 16-ия кръг.

Силен мач за домакините изигра центърът Стойко Ненчев, който приключи с 12 точки – седем в нападение при ефективност от 54%, три блокади и два аса. Другият българин – Златан Йорданов, остана на пейката, но се появи в игра в третия гейм и завърши с две точки – една в атака при успеваемост от 17% и един блок.

След това поражение Сен Назер се намира на десето място в класирането с 19 точки, а в следващия кръг ще гостува на Сет. Мачът е на втори февруари.

Ново поражение инкасира и тимът на Тулуза, който загуби с 2-3 (19-25; 20-25; 27-25; 25-21; 10-15) гейма при домакинството си на шампиона Тур. Българският диагонал Данаил Милушев бе най-резултатен за своя тим със 17 точки – 15 в нападение при ефективност от 50% и две блокади.

Тулуза се намира на 11-о място в подреждането с актив от 17 точки. В 17-ия кръг тимът на Милушев ще гостува на Монпелие, а срещата е на първи февруари.

Рен загуба визитата си на Кан с 1-3 (23-25; 25-22; 21-25; 14-25) гейма в друг мач от този уикенд. Българският национал Методи Ананиев остана резерва за гостите, но влизаше в игра в последните три части, за да запише две точки – една в атака при успеваемост от 33% и един блок.

След това поражение Рен е на 12-о място с 16 точки, а в следващия кръг ще гостува на Лион, където играят Владимир Николов и Теодор Салпаров.