Черно море с пети пореден успех, Балкан разгроми Спартак

Публикувано в: Баскетбол, България
23:45, 26 яну 2014, Автор: , Преглеждания:56

Черно мореОтборът на Черно море Порт Варна записа пета поредна победа в мъжката Теси НБЛ, след като надигра Рилски спортист с 91-72 в двубой от 15-ия кръг.

Домакините дръпнаха с девет точки след силна втора част – 43-34, след което изиграха и много силно второ полувреме, за да надделеят с лекота с 19 точки разлика в края на двубоя.

Джордже Тресач бе най-резултатен за победителите с 22 точки, като вкара 6 тройки от 8 опита. Симеон Илиев добави 16 точки и 9 борби, а Педжа Стаменкович се отчете с 15 точки и 6 асистенции. За гостите Шон Барнет приключи със 17 точки и 5 борби, а Върнън Тейлър вкара 15 точки.

В другия неделен мач Балкан постигна убедителен успех като гост на Спартак Плевен с 92-67. Най-резултатен за тима от Ботевград стана Станимир Маринов с 23 точки. Ноа Далман направи дабъл дабъл с 21 и 11 борби. За домакините с 14 точки и 4 борби приключи Саша Топчов.