Шалке с класически успех в Хамбург

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
22:20, 26 яну 2014, Автор: , Преглеждания:51

Шалке надигра ХамбургерОтборът на Шалке 04 стартира по перфектен начин пролетния полусезон в Бундеслигата, след като в последния мач от 18-ия кръг надигра с 3-0 като гост тима на Хамбургер.

Гостите поведоха в 34-ата минута, след като Джеферсън Фарфан центрира в наказателното поле и Клаас-Ян Хунтелаар насочи топката в мрежата на Ярослав Дробни.

Осем след почивката стражът на домакините тръгна да пресича изританата от Фелипе Сантана топка, но не успя да я уцели и Фарфан направи 2:0 на празна врата.

Три минути след това „кралскосините“ довършиха съперника си след поредното добро включване на Фарфан, който подаде към младия Макс Майер и гостите направиха преднината си класическа.

След този успех Шалке вече има 31 точки и се изкачи на пето място в класирането, докато Хамбургер е на 16-а позиция с 16 пункта.

В другия неделен мач Вердер Бремен и Айнтрахт Брауншвайг приключиха при 0-0 на „Везерщадион“.