Балкан с нов домакински успех в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България, Европа
21:03, 29 яну 2014, Автор: , Преглеждания:32
Балкан

снимка: botevgrad.com

Отборът на Балкан (Ботевград) победи гостуващия Сигал Прищина (Косово) с 85:77 точки и записа четвърти успех в Балканската лига по баскетбол за мъже.

За възпитаниците на Александър Тодоров това бе трета поредна домакинска победа в надпреварата. Българите водеха през всичките 40 минути, като с тройка на Иван Лилов взеха аванс от 26:13 точки още в първата четвърт. На почивката играчите на Балкан имаха преднина от 40:28. Най-голямата разлика в мача бе 18 точки при 68:50 в началото на последните 10 минути след тройка на Александър Груев.

Ноа Далман записа „дабъл-дабъл“ за победителите – 23 точки и 17 борби, Станимир Маринов добави 18 точки, 11 асистенции и 8 борби, а Иван Лилов се отчете с 16 точки и 7 асистенции.

За гостите най-резултатен беше Кендрик Джоунс с 19 точки, а с 18 точки завърши Дардан Бериша.

„Зелените“ вече са с 4 успеха и 5 поражения в турнира и запазват сериозни шансове за достигане на Топ 6. Балканци обаче пропуснаха шанс да спечелят с 19 или повече точки и по този начин да вземат предимство в директните двубои, тъй като в Косово бяха загубили с 19 пункта.