Бешикташ с ценна домакинска победа

Публикувано в: Турция, Футбол Свят
22:02, 31 яну 2014, Автор: , Преглеждания:67

БешикташОтборът на Бешикташ спечели първа победа за 2014-а година, след като се наложи с 3-2 над Кайсери Ерджийесспор в първия мач от 19-ия кръг на Суперлигата.

Португалският халф Мануел Фернандеш откри резултата малко преди почивката след силен изстрел от десетина метра и чудесна асистенция на Олджай. Осем минути след старта на второто полувреме Гьокхан Тьоре бе изведен сам срещу вратаря Йоргачевич и с диагонален шут реализира за 2-0.

Само четири по-късно миналият през Арсенал Оузхан Озякуп отбеляза изключително красиво попадение с изстрел от двайсетина метра. В средата на втората част защитникът Кадер Манган намали пасива на гостите. Минута преди края Флеминкс вкара втория гол за Кайсери, но до изненада не се стигна.

След този успех „черните орли“ вече имат 33 точки и се изкачиха на трето място в класирането, докато момчетата на Хикмет Караман са на дъното с 12 пункта.