Валенсия шокира Барселона на „Ноу Камп“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:17, 1 фев 2014, Автор: , Преглеждания:48

Валенсия

Отборът на Валенсия нанесе шокираща загуба на шампиона Барселона, надигравайки каталунците с 3-2 насред „Ноу Камп“ в дербито на 22-ия кръг на Примера дивисион.

Мачът започна повече от добре за домакините, които стигнаха до ранно попадение в седмата минута. Лионел Меси даде успореден пас към Алексис Санчес, който от изключително малък ъгъл вдясно успя да прехвърли Диего Алвеш – 1-0. Полувремето отиваше към своя край, когато „прилепите“ избухнаха с чудесна атака, завършила с пас на Софиан Фегули към Дани Парехо, който от няколко метра реализира на празна врата за 1-1.

Сами три минути след почивката гостите направиха пълен обрат след грешка в защитата на домакините, позволила на Пабло Пиати да преодолее Виктор Валдес с удар с глава. В 54-ата минута Барса получи много спорна дузпа, след като страничният рефер видя игра с ръка на Рикардо Коща, каквато всъщност нямаше. Лео Меси бе точен от бялата точка за 2-2.

В 59-ата минута Валенсия отново излезе напред, след като защитата на шампионите заспа и допусна Фегули да центрира от аутлинията на крака на непокрития Алкасер, който от пет метра разстреля Валдес – 3-2. Третото попадение разстрои напълно каталунците и до края нищо в играта им не се получаваше, докато гостите умело задържаха преднината си.

След тази загуба Барселона остава начело в класирането с 54 точки, но дава шанс на преследвачите си от Мадрид – Атлетико и Реал, да го изпреварят след края на кръга. Валенсия вече има 28 пункта и се намира на осма позиция.