„Звездният“ Манчестър Юнайтед на колене на „Британия“

19:33, 1 фев 2014, Автор: , Преглеждания:52

Стоук победи Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед за пореден път разочарова своите фенове, след като записа изненадваща загуба с 1-2 при визитата си на слабака Стоук Сити на „Британия Стейдиъм“ в мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

„Червените дяволи“ бяха в пълния си блясък с нападателното дуо Уейн Рууни – Робин Ван Перси, както и новото попълнение Хуан Мата, но и това не помогна на тима. В 38-ата минути домакините откриха резултата, след като реферът Нийл Суорбрик отсъди спорно нарушение в полза. Чарли Адам реши да стреля от над 35 метра, топката рикошира в крака на Майкъл Карик и излъга Давид Де Хеа – 1:0.

Две минути след старта на второто полувреме Ван Перси изравни след асистенция на Мата. Марк Уилсън не успя да изчисти едно дълго подаване в половината на Стоук, топката стигна до Мата, който мигновено изведе Ван Перси и холандецът се разписа с чудесен изстрел – 1-1. В 52-ата минута Чарли Адам върна преднината на „грънчарите“ след страхотен удар от границата на наказателното поле.

В самия край Ашли Йънг пропусна чудесен шанс за Юнайтед, след като не уцели вратата от малкото наказателно поле. В добавеното време Бегович изби в гредата пряк свободен удар, изпълнен от Рууни, а впоследствие Клевърли стреля над вратата.

След това поражение „червените дяволи“ се намират на седмо място в класирането с 40 точки, докато Стоук вече е на 11-а позиция с 25 пункта.

Хъл Сити – Тотнъм 1-1

Кардиф – Норич 2-0

Евертън – Астън Вила 2-1

Фулъм – Саутхемптън 0-3