Съндърланд разби Нюкасъл като гост, „Чуковете“ удариха Суонси

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:00, 1 фев 2014, Автор: , Преглеждания:32

Съндърланд

Отборът на Съндърланд спечели регионалното дерби с Нюкасъл, след като срази „свраките“ с 3-0 насред „Сейнт Джеймсис Парк“ в мач от 24-ия кръг на Висшата лига.

„Черните котки“ започнаха отлично двубоя и в 19-ата минута получиха дузпа, която бе превърната в гол от италианския нападател Фабио Борини. Само четири след това Тим Крул спаси с мъка изстрел на Джак Колбек, но кълбото отиде в краката на непокрития Адам Джонсън, който от няколко метра реализира за 2-0. Десет минути преди края отлична контра на гостите завърши с подаване на Борини към Колбек, който с прецизен изстрел оформи класическото 3-0.

В другия ранен съботен мач Уест Хем се наложи с 2-0 над Суонси на „Болейн Граунд“. И двата гола за „чуковете“ отбеляза Кевин Ноулън. Халфът бе точен преди почивката, разписвайки се в 26-ата и 45-ата минута.