Байерн смачка Айнтрахт (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
20:51, 2 фев 2014, Автор: , Преглеждания:81

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен се завърна към най-добрата си форма, след като смачка с 5-0 състава на Айнтрахт Франкфурт на „Алианц Арена“ в последната среща от 19-ия кръг на Бундеслигата.

Баварците поведоха още в 12-ата минута, след като Марио Манджукич свали топката с глава към Марио Гьоце, който с фамозен изстрел намери мрежата на Кевин Трап. Малко преди почивката удар с глава на Манджукич бе блокиран от защитник на гостите, но кълбото отиде на крака на Франк Рибери, който със силен шут удвои аванса на шампионите.

В средата на второто полувреме Ариен Робен получи перфектна топка от Гьоце и със силен изстрел от седем метра направи разликата класическа. Само две минути след това Франк Рибери изпълни корнер и Данте бе точен с удар с глава. Минута преди края на мача Манджукич направи добър пробив отдясно, финтира защитник и с елегантен шут се разписа за 5-0.

След този успех Байерн вече има 53 точки и запазва преднината си от 13 пункта пред втория Леверкузен. Айнтрахт е на 14-о място с 18 пункта.

В другия неделен сблъсък Нюрнберг се наложи с 3-1 при визитата си на Херта.