Уест Бромич не се даде на Ливърпул

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
17:39, 2 фев 2014, Автор: , Преглеждания:55

Виктор АничебеОтборът на Ливърпул почти уби шансовете си за спечелване на титлата в Англия, след като завърши наравно 1-1 при визитата си на Уест Бромич в първия неделен двубой от 23-ия кръг на Висшата лига.

Първото полувреме на срещата на „Дъ Хоутърнс“ бе доста скучно, а „мърсисайдци“ се възползваха от единствения си шанс, за да поведат в резултата. В 24-ата минута Рахийм Стърлинг подаде вдясно към Луис Суарес, който центрира отлично за Даниел Стъридж и нападателят се разписа от няколко метра – 1-0.

Домакините започнаха по-добре втората част и в 53-ата минута бяха близо до гола, след като Гарет Макоули засече с глава центриране от корнер, но Симон Миньоле показа страхотен рефлекс и изби с една ръка. В 59-ата минута Суарес пропусна много добра възможност да удвои, след като се измъкна сам срещу Фостър, но вратарят изби с крак.

В 67-ата минута Коло Туре сгреши фатално, след като подари топката на Виктор Аничебе, който с удар от границата на наказателното поле направи 1:1. Десет минути преди края Стърлинг изведе Стъридж, но Фостър спаси отново и по този начин запази паритета в резултата.

След това реми Ливърпул остава на четвърта позиция с 47 точки, докато УБА е на 16-о място с 23 пункта.