Утрехт прекъсна победния рейд на Аякс, ПСВ се изложи

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
21:37, 2 фев 2014, Автор: , Преглеждания:44

Утрехт

Отборът на Утрехт сложи край на серията от осем поредни победи на Аякс в Ередивизие, след като стигна до домакинско реми 1-1 в мач от 21-ия кръг на холандския елит.

Шампионите успяха да открият резултата малко след средата на първото полувреме, когато точен бе защитникът Дейли Блинд. В 33-ата минута, обаче, домакините възстановиха паритета след попадение на белгийския халф Стийв де Ридер.

ПСВ също се издъни днес, губейки с 0-2 при визитата си на слабака Ваалвайк. В герой за домакините се превърна Евандър Сно, който вкара и двете попадения във вратата на Зут – в 54-ата минута и в последните секунди на добавеното време.

В класирането начело остава Аякс с 44 точки, следван от Витес с 42. Твенте надигра Камбуур с 3-1 като домакин и вече е трети с 40 пункта, а има и мач по-малко. ПСВ е едва седми с 29 точки.