Сампдория взе дербито на Генуа

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
01:22, 4 фев 2014, Автор: , Преглеждания:56

Макси ЛопесОтборът на Сампдория спечели „градското“ дерби срещу Дженоа, надделявайки над „грифоните“ с 1:0. “Моряците“ загубиха първото дерби през този сезон с 0:3, но тази вечер се реваншираха на своите привърженици.

В 24-та минута нападателят Макси Лопес бе изведен на стрелкова позиция от Едер. За аржентинския нападател остана лесното като прати топката в мрежата на вратата, пазена от Матия Перин.

До края на полувремето Дженоа се опита да върне попадението, „грифоните“ вкараха, но голът бе отменен поради засада. Второто полувреме не бе лишено от емоции, но лошият терен на стадион „Луиджи Ферарис“ попречи на двата тима да разкрият своя потенциал.

Второ попадение на Дженоа бе отменено, поради засада. В последните минути на срещата защитита на Сампдория съумя да удържи на непрастанните центрирания в тяхното наказателно поле.

След срещата Сампдория събират 25 точки, които ще им отредят 13-а позиция, докато състава на Дженоа е 11-и с актив от 27 пункта.