Левски с домакинско поражение в Балканската лига

Публикувано в: Баскетбол, България
21:26, 5 фев 2014, Автор: , Преглеждания:82

ЛевскиОтборът на Левски допусна четвърта загуба в редовния сезон на Балканската лига по баскетбол за мъже. В среща от 12-ия кръг възпитаниците на Константин Папазов загубиха домакинството си на БК Пея с 69:81.

Гостите от Косово започнаха отлично двубоя и след първите 10 минути поведоха с 23:13 точки. На почивката отборът на Пея имаше аванс от 7 точки – 41:34.

В началото на третата част гостите направиха серия от 18:6 и поведоха с 19 точки – 59:40 4:27 минути преди края, което беше и най-голямата разлика в двубоя. След това „сините“ намалиха пасива си, но не успяха да стигнат до обрат.

За Левски най-полезни бяха Джордже Мичич с 15 точки, Джумейн Джоунс 12 точки и 11 борби и Христо Захариев с 12 точки.

За Пея се отличиха Самир Шаптахович с 22 точки и Фред Хаус с 18 точки и 8 борби.