Рома покоси Наполи в края, Жервиньо герой за „вълците“

Публикувано в: Избрано, Италия, Футбол Свят
00:07, 6 фев 2014, Автор: , Преглеждания:56

Жервиньо

Отборът на Рома взе крехка преднина от 3-2 срещу Наполи след първия полуфинал за Купата на Италия, игран на „Стадио Олимпико“ във Вечния град Рим. Реваншът на „Сан Паоло“ в Неапол е след точно една седмица.

Срещата започна отлично за „вълците“, които успяха да вкарат две попадения през първата част. В 13-ата минута Франческо Тоти даде блестящ пас към Жервиньо, който преодоля вратаря Рейна и на празна врата реализира за 1-0. В 32-ата Кевин Строотман удвои аванса на римляните след феноменален снаряд от над 25 метра, заковавайки топката в горния десен ъгъл на испанския страж.

Само секунди след почивката гостите намалиха изоставането си, след като Гонсало Игуаин стреля от много малък ъгъл, топката рикошира в защитник на Рома и стана неспасяема за Морган Де Санктис, който я прати в собствената си мрежата. В 70-ата минута Дрийс Мертенс направи чудесен самостоятелен рейд и с прекрасен шут доведе нещата до 2-2.

Мачът отиваше към равенство, когато две минутки преди края на срещата Алесандро Флоренци подаде отлично към Жервиньо отдясно, а котдивоарецът напредна добре и с удар в близкия ъгъл на Рейна донесе успеха на Рома.