Байерн отново бие, Дортмунд смачка Вердер

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:40, 8 фев 2014, Автор: , Преглеждания:52

Байерн МюнхенОтборът на Байерн Мюнхен спечели 12-а поредна победа в Бундеслигата, след като се наложи с 2-0 при визитата си на Нюрнберг в „баварското“ дерби на 20-ия кръг.

Шампионите стигнаха без особени затруднения до трите точки на „Ийзи-Кредит-щадион“. Резултатът бе открит в 18-ата минута, след като Марио Манджукич засече центрира от левия фланг на Давид Алаба. Само четири след почивката гостите убиха интригата. Манджукич този път влезе в ролята на асистент, подавайки към Филип Лам, който бе точен с десния крак.

Борусия Дортмунд най-накрая се събуди и смачка с 5-1 Вердер Бремен насред „Везерщадион“. Роберт Левандовски и Хенрих Мхитарян дадоха аванс от два гола на гостите през първата част, а секунди след старта на второто полувреме Мануел Фридрих доведе нещата до 3-0. До края Левандовски и Мхитарян се разписаха още по веднъж, а Левент Айчичек вкара почетния гол за домакините.

Айнтрахт Франкфурт – Айнтрахт Брауншайг 3-0

Фрайбург – Хофенхайм 1-1

Волфсбург – Майнц 3-0

Хамбургер – Херта 0-3