Манчестър Юнайтед не успя да бие и слабака Фулъм

20:04, 9 фев 2014, Автор: , Преглеждания:61

Стийв Сидуел

Отборът на Манчестър Юнайтед продължава да се излага с пълна сила във Висшата лига, след като завърши наравно 2-2 при домакинството си на последния в класирането Фулъм в среща от 25-ия кръг.

„Червените дяволи“ започнаха силно мача на „Олд Трафорд“, но бяха наказани при първата добра атака на гостите. Люис Холтби подаде отлично към Стийв Сидуел, който нахлу на скорост в наказателното поле и засече топката от въздуха, правейки безпомощен де Хея – 1-0. В 38-ата „котиджърс“ можеха да удвоят аванса си, след като при една перфектна контра Муамер Танкович подаде вляво към Киърън Ричърдсън, който очи в очи срещу Давид де Хея, но стреля над напречната греда.

Минута по-късно Майкъл Карик бе близо до изравняването след силен изстрел при един карамбол, но Стекеленбург изби кълбото. Последва корнер, при който Неманя Видич отправи опасен удар с глава, но холандският страж на гостите улови кълбото. Десет минути след почивката Уейн Рууни бе близо до изравняването след шут от полулегнало положение, но Стекеленбург отново се намеси решително.

Силният натиск на шампионите даде резултат в 78-ата минута, в която Хуан Мата шутира диагонално, а точно пред голлинията Ван Персе засече топката за 1-1. Само 80 секунди по-късно късметът се усмихна на „червените дяволи“ и след изстрел на Майкъл Карик топката рикошира в защитник на Фулъм, попадайки в мрежата на Стекеленбург – 2-1. Домакините вече се виждаха като победители, когато в петата минута на добавеното време Карик сбърка в собствената си половина, след което Ричърдсън стреля по диагонала. Де Хея успя да избие, но резервата Дарън Бент направи добавка от 4 метра – 2-2.

След това реми Манчестър остава на срамната седма позиция с едва 41 точки, докато Фулъм остава на дъното с 20 пункта.