Монако и ПСЖ не се победиха, Бербатов с тих дебют

Публикувано в: Избрано, Франция, Футбол Свят
00:05, 10 фев 2014, Автор: , Преглеждания:168

Димитър Бербатов

Отборите на Монако и Пари Сен Жермен завършиха наравно 1-1 в супердербито на 24-ия кръг на Лига 1. Българският нападател Димитър Бербатов направи своя дебют за „монегаските“, появявайки се на терена след почивката.

Срещата започна по мечтан начин за парижани, които откриха резултата още в осмата минута. След изпълнение на корнер Тиаго Мота отклони топката с глава към задната греда, откъдето Хавиер Пасторе нямаше проблеми да реализира от половин метър – 1-0.

В 14-ата Лукас Окампос стреля много опасно, но Салваторе Сиригу изби кълбото, след което Емануел Ривиер направи непростим пропуск при добавката, пращайки топката в аут. Секунди след това нападателят имаше нов шанс да изравни, но топката бе избита под носа му от Тиаго Силва. В средата на първата част Златан Ибрахимович стреля опасно от фаул, но Даниел Субашич изби.

Десетина минути след почивката Ибра отново пробва силен шут от свободен удар, но вратарят на „монегаските“ успя да отрази кълбото. В 64-ата дебют за Монако записа българският нападател Димитър Бербатов, който замени младока Валери Жерман.

В 73-ата Лукас Моура отправи снаряд към вратата на домакините, но стражът Субашич отново спаси, макар и намесата му да бе доста колеблива. Само минута по-късно домакините успяха да стигнат до изравняване, след като Фабиньо центрира остро от десния фланг и Тиаго Силва засече топката в собствената си мрежа – 1-1.

В 88-ата минута отново Фабиньо бе на чиста позиция, пробивайки по крилото, но от малък не съумя да преодолее вратаря Сиригу. В последните секунди шампионите също бяха близо до победата, след като Ибрахимович овладя прекрасно топката в пеналта и шутира много мощно, но Субашич отрази удара му, след което Абидал се засуети и за малко да се стигне до комично попадение. В крайна сметка, обаче, кълбото излезе в аут.

След това реми ПСЖ остава на първа позиция в класирането с актив от 55 точки, докато Монако е втори с 50 пункта.