Цвети Пиронкова с чудесна трета поредна победа в Доха!

Публикувано в: WTA, БГ Тенис, Избрано, Тенис
19:40, 10 фев 2014, Автор: , Преглеждания:181

Цветана Пиронкова

Цветана Пиронкова записа трета поредна победа на силния турнир в Доха, който е с награден фонд от $2,440,070, след като в мач от първия кръг разби номер 11 в схемата Роберта Винчи с 6-3; 6-3.

Най-добрата ни тенисистка започна много силно двубоя и след ранен пробив дръпна с 3-0. Италианката успя да върне единия брейк и да намали резултата до 2-3, но до края на сета българката бе перфектна и загуби само един гейм – 6-3.

Втората част отново тръгна впечатляващо за Цвети, която поведе с 3-0, този път след два пробива. Последва оспорван четвърти гейм, в който Пиронкова отрази брейкпойнт и взе сервиса си, за да излезе напред с 4-0.

Българката имаше шанс да пробие още веднъж, но след много битка Винчи спечели следващото си подаване и намали на 1-4. Последва известно отпускане на първата ни ракета, което доведе до връщане на единия пробив. След това двете си размениха по още един брейк и резултатът стана 3-5. В крайна сметка мачът приключи след поредния пробив, дело на пловдивчанката – 6-3.

Днешната победа осигури на Пиронкова $12,900 от наградния фонд и нови 60 точки за световната ранглиста, с които със сигурност тя ще се завърне в Топ 50 през следващата седмица. В спор за място на осминафиналите Цвети ще срещне германката Аника Бек.