Марек на полуфинал за Купата, КВК Габрово и ЦСКА аут

20:42, 11 фев 2014, Автор: , Преглеждания:76

МарекШампионът Марек Юнион Ивкони се класира за Финалната четворка в турнира за Купата на България, след като надигра с 3-0 гейма като гост тима на Нефтохимик.

Срещата в бургаската зала „Младост“ бе интересна и равностойна, изключвайки единствено първата част, в която гостите имаха голямо надмощие. Момчетата на Найден Найденов записаха чист успех, след като спечелиха отделните геймове с 25-15; 26-24 и 25-23.

Отборът на Монтана изхвърли от надпреварата КВК Габрово, след като записа драматична победа с 3-2 гейма в собствената си зала „Огоста“. Домакините излизаха напред на два пъти, след като спечелиха първата и третата част с 25-23 и 26-24, но гостите успяваха да изравнят след успех във втория и четвъртия гейм с 25-21 и 25-16. В решителния тайбрек волейболистите на Монтана показаха по-здрави нерви и надделяха с 15-13.

Другата изненада поднесе тимът на Добруджа, който смачка с 3-0 гейма като домакин тима на ЦСКА. Момчетата на Мирослав Живков изиграха много силен мач и не оставиха никакъв шанс на „червените“, взимайки отделните части с 25-22; 25-17 и 25-21.

Левски също продължава към полуфиналите, след като очаквано се наложи с 3-1 при визитата си на Виктория Волей. Пловдивчани взеха първата част с 25-23, но в следващите три гейма успехът бе за „сините“ след 25:21, 25:21, 25:22.

Жребият за полуфиналите ще се състои другата седмица, като мачовете от финалната четворка ще се състоят на 15 и на 16 март.