28 точки от Боян Йорданов не стигнаха на Олимпиакос в Купата на CEV

20:58, 12 фев 2014, Автор: , Преглеждания:60
Снимка: Volleyleague.gr

Боян Йорданов и неговият тим Олимпиакос отпаднаха от втория по сила евротурнир Купата на CEV, след т.нар. „златен“ гейм.

Гръцкият гранд спечели срещата-реванш срещу руския Губерния, воден от българския наставник Пламен Константинов с 3:1 (18:25, 25:21, 25:21, 25:22) гейма, но отстъпи с 8:15 в т.нар. „златен“ гейм.

Мачът започна и вървеше точка за точка до първото техническо, в което гостите от Нижни Новгород имаха минимален аванс от 8:7. След това волейболистите от Губерния поведоха с убедителна преднина, която поддържаха до края и с 25:18 затвориха гейма, повеждайки с 1:0.

Във втората част сценарият от първия гейм се повтори до първото техническо. След това обаче, домакините се преобразиха напълно, а с блестящите си изяви в атака и сервис Боян Йорданов върна своя тим в мача. С отлични отигравания червените успяха да поведат и поддържат комфортен аванс, с който сложиха точка на частта с 25:21, изравнявайки с 1:1.

В третия и четвъртия гейм Супер Бобо и съотборниците му продължиха да диктуват развоя на събитията, а Боби Йорданов забиваше безкомпромисно с поразяващата си лява ръка, извеждайки своите все по-напред в резултата, без да остави на Пламен Константинов никакъв шанс за противодействие. Отново съответно с 25:21 и 25:22, домакините спечелиха частите и мача с 3:1 и „златен“ гейм.

В решителната последна част гостите поведоха от самото начало и с 15:8 се наложиха, слагайки край на гейма, с което си гарантираха и класирането за полуфиналите.

Боян Йорданов изигра фантастичен мач и бе в основата на изравняването на резултата, след като заби страхотните 28 точки – 27 в нападение при 56% успеваемост и една блокада, но те не успяха да донесат класирането за полуфиналите на евротурнира.

По този начин с общ резултат 4:3 от двата мача, Пламен Константинов и Губерния продължават в следващата фаза на турнира, където ще срещнат победителя от двубоя между СКРА Белхатов и Фрийдрихсхафен.