Байерн и Борусия с разгромни домакински победи

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
18:31, 15 фев 2014, Автор: , Преглеждания:46

Байерн

Отборът на Байерн Мюнхен записа 13-а поредна победа в Бундеслигата, след като се наложи с 4-0 над тима на Фрайбург в среща от 21-ия кръг, играна на „Алианц Арена“.

Баварците убиха интригата в двубоя с три гола още до почивката. В 19-ата минута Диего Контенто изпълни свободен удар и защитникът Данте засече топката с глава за 1-0. Четвърт час след това Шердан Шакири успя да удвои преднината на шампионите след изстрел от труден ъгъл. Малко преди края на първото полувреме Шакири вкара второто си попадение в мача, възползвайки се от асистенция на Тони Кроос. В 88-ата минута резервата Клаудио Писаро отбеляза дежурния си гол и оформи крайното 4-0.

Борусия Дортмунд запази третата си позиция в класирането, след като също взе три точки днес след разгромно 4-0 над Айнтрахт Франкфурт на „Сигнал-Идуна-Парк“.

Домакините поведоха още в десетата минута, след като Хенрих Мхитарян отне топката от Юнг, след което даде чудесен пас към Пиер-Емерик Обамеянг, който от девет метра разстреля Трап за 1-0. В 20-ата авансът на „жълто-черните“ бе удвоен, след като Трап спаси удар на Мануел Фридрих, но кълбото се озова в Обамеянг и габонецът вкара отблизо. Малко след почивката тимът на Юрген Клоп получи спорна дузпа за фаул срещу Роберт Левандовски и именно полякът бе точен от бялата точка – 3-0. В средата на второто полувреме, само няколко секунди след дебюта си за Борусия, Милош Йойич оформи крайното 4-0, правейки добавка от седем метра.

Вердер – Борусия Мьонхенгладбах 1-1

Хофенхайм – Щутгарт 4-1

Айнтрахт Брауншвайг – Хамбургер 4-2