Супер Бобо и Олимпиакос удариха ПАОК

20:16, 15 фев 2014, Автор: , Преглеждания:45
Снимка: Novasports.gr

Гръцкият гранд Олимпиакос с Боян Йорданов, победи при визитата си ПАОК с 3:1 (25:13, 23:25, 24:26, 16:25) гейма в мач от 16-ия кръг на редовния сезон.

Срещата започна отлично за домакините, които поведоха със солиден аванс, който успяха да запазят през цялата част. От другата страна на мрежата гостите от Олимпиакос нямаха аргументи и с убедителното 25:13 волейболистите от Солун поведоха с 1:0.

Втората и третата част протекоха като цяло на приливи и отливи, като двата отбора постоянно си разменяха ролите във водачеството. Този път обаче, червените бяха тези, които прибавиха геймовете в актива си, дръпвайки с 2:1.

В края на втория гейм, Боян Йорданов след атака се приземи върху падналия преди секунди разпределител Василис Корнетас и получи травма в крака. Въпреки това диагоналът се върна в игра и доигра двубоя.

В четвъртия гейм Супер Бобо и съотборниците му нямаха проблеми да подчинят съперника с убедителна преднина и бързо да затворят частта, а с това и мача с 3:1 гейма.

Въпреки травмата, Боян Йорданов завърши втори по резултатност и наниза 19 точки – 17 в атака при 52% ефективност и две блокади, а най-полезен бе Леонардо Калдейра с 22 пункта.

След този успех Олимпиакос остава на четвърто място в класирането с актив от 35 точки.