Арсенал си отмъсти на Ливърпул

20:21, 16 фев 2014, Автор: , Преглеждания:67

Лукас Подолски

Отборът на Арсенал се класира за четвъртфиналите на ФА Къп, след като надигра тима на Ливърпул с 2-1 в един от най-интересните осминафинални сблъсъци, игран на „Емирейтс“. По този начин „топчиите“ взеха реванш за поражението с 1-5 от „мърсисайдци“ преди седмиц на „Анфийлд“ в мач от Висшата лига.

Мачът започна много силно за гостите, които в първите пет минути пропуснаха две чисти положения. Във втората Даниел Стъридж бе изведен сам срещу Лукаш Фабиански, но не успя да го преодолее. След още 180 секунди Луис Суарес даде прекрасен пас към Стъридж, който този път финтира полския страж, но от малък ъгъл стреля в аут. Малко нелогично първият гол в двубоя падна във вратата на Брад Джоунс. В 16-ата минута Яя Саного овладя топката в наказателното поле и опита изстрел от въздуха, който бе блокиран. Кълбото, обаче, попадна в Алекс Окслейд-Чембърлейн, който със силен удар намери мрежата на гостите – 1-0.

Секунди след старта на втората част Луис Суарес се озова сам срещу Фабиански, но полякът спаси удара на уругваеца с десния си крак. Минута по-късно отлична контраатака на домакините завърши с разстрелващ удар на Лукас Подолски за 2:0. В 54-ата Суарес имаше нов шанс след хубаво воле от десетина метра, но топката мина над напречната греда. Шест минути след това Подолски събори Суарес в наказателното поле и реферът даде дузпа, която бе превърната в гол от Стивън Джерард – 1-2.

Само 120 секунди по-късно Пуул бе изключително близо до изравняването, след като Фелипе Коутиньо изведе Стъридж очи в очи срещу Фабиански, но полякът отново спечели дуела между двамата, избивайки топката от краката на нападателя. Четири минути преди края стражът на домакините допусна единствената си грешка в мача, увисвайки при едно центриране, но Даниел Агер не улучи рамките на вратата.

В четвъртфиналната фаза Арсенал ще срещне градския съперник на Ливърпул – Евертън, а срещата отново ще се играе на „Емирейтс“.