Юве и Наполи с лесни победи над слабаци

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
18:07, 16 фев 2014, Автор: , Преглеждания:34

Квадво Асамоа

Шампионът Ювентус постигна очаквана победа с 3-1 при домакинството си на Киево в среща от 24-ия кръг на Серия А. По този начин „старата госпожа“ увеличи преднината си пред Рома на 12 точки, но „вълците“ са с два мача по-малко.

„Бианконерите“ откриха резултата на „Ювентус Стейдиъм“ в 18-ата минута след страхотен изстрел на Квадво Асамоа, който получи пас от Фернандо Йоренте и с прекрасен шут намери мрежата на съперника. След още десетина минута разликата бе удвоена след попадение на халфа Клаудио Маркизио. Шест минути след старта на второто полувреме Мартин Касерес си отбеляза нещастен автогол и „летящите магаренца“ се върнаха в мача, но само седем по-късно Андреа Пирло изпълни корнер и Йоренте намери топката по най-добрия начин, оформяйки крайното 3-1.

Наполи увеличи преднината си пред четвъртия Фиорентина на шест точки, след като надделя с 2-0 при визитата си на Сасуоло. Блерим Джемаили даде преднина на гостите в 37-ата минута след чудесен изстрел. В 56-ата Лорнцо Инсине вкара фамозен гол, след като проби отляво, направи няколко финта и с великолепен шут намери горния ляв ъгъл на Пеголо – 2-0. Асистенциите и за двете попадения бяха дело на Марек Хамшик.

Аталанта – Парма 0-4

Дженоа – Удинезе 3-3

Каляри – Ливорно 1-2