Барселона превзе „Итихад“ и гледа смело към четвъртфиналите!

Публикувано в: Англия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:46, 18 фев 2014, Автор: , Преглеждания:44

Лионел Меси

Отборът на Барселона си осигури комфортен аванс преди реванша срещу Манчестър Сити, след като спечели с 2-0 визитата си на „Итихад“ в първи осминафинален мач от Шампионската лига. Головете за гостите реализираха Лионел Меси и Даниел Алвеш, които бяха точни след почивката.

Срещата очаквано започна с териториално надмощие на каталунците, които в първите 15 минути успяха да стигнат единствено до два корнера. В 19-ата минута „гражданите“ можеха да открият резултата, след като Давид Силва даде пас по трева към Алваро Негредо, който се откъсна от защитник на съперника, но от нулев ъгъл стреля успоредно на голлинията. Гостите отговориха с бомбен шут от дистанция на Шави в 33-ата минута, но Джо Харт спаси, макар и с голяма мъка. До почивката не се случи нищо повече и двата отбора се оттеглиха в почивка при нулево реми.

Осем минути след началото на второто полувреме Лео Меси бе изпуснат от защитата на домакините. Мартин Демикелис се опита да направи шпагат, но събори аржентинеца и получи директен червен картон, а реферът посочи бялата точка. Меси не сбърка от 11-те метра и даде преднина на тима си – 1-0. В 68-ата минута испанският шампион бе много близо до втори гол, след като Дани Алвеш направи двойно с Меси, озова се сам срещу вратаря, но диагоналният му изстрел мина на сантиметри от десния стълб.

В 75-ата минута отлична атака на Сити можеше да доведе до изравнително попадение. Яя Тире даде далечен пас към Пабло Сабалета, който свали топката с едно докосване към Давид Силва. Испанецът овладя на гърди и стреля от въздуха, но Валдес улови. Бразилският бек Дани Алвеш успя да се реваншира за пропуска си и в последната минута вкара за 2-0. Защитникът разцъка с Неймар вдясно, след което получи хубаво подаване и с шут между краката на Харт оформи крайното 2-0.

Реваншът на „Камп Ноу“, който изглежда протоколен, ще се изиграе на 12 март.