ПСЖ разби Леверкузен за едно полувреме

Публикувано в: Германия, Избрано, Франция, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:56, 18 фев 2014, Автор: , Преглеждания:46

Златан Ибрахимович

Отборът на Пари Сен Жермен се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като смачка с 4-0 като гост тима на Леверкузен на „Бай Арена“ в първи осминафинален мач. Парижани решиха всичко с три попадения преди почивката, дело на Блес Матюиди и Златан Ибрахимович, който се разписа на два пъти, а през второто полувреме

Резултатът бе открит още в третата минута. след като гостите отнеха една топка в половината на домакините и Верати намери отлично на скорост Матюиди, който се разписа с удар покрай вратаря. В 11-ата минута парижани можеха да вкарат втори гол. При едно центриране в наказателното поле вратарят Лено не успя да улови топката във въздушна битка с Матюиди и тя отиде право в Ибрахимович, който обаче вместо да я прати прати в мрежата уцели бранител.

В 39-ата минута авансът на французите бе удвоен, след като Ибрахимович бе точен от дузпа. Наказателният удар бе отсъден за фаул на Емир Спахич срещу Есекил Лавеци. Босненецът побутна аржентинеца при едно центриране на Максуел и Виктор Касай посочи бялата точка. Само три по-късно ПСЖ стигна до трето попадение. Ибра вкара поредния си шедьовър, след като Матюиди отново се озова в центъра на противниковото наказателно поле и върна топката назад към шведа, който разстреля с бомбен шут с левия крак Лено.

В 58-ата минута Леверкузен остана и с човек по-малко, след като Емир Спахич удари в лицето Лукас Моура при едно единоборство и получи втори жълт картон. Малко преди края на мача отлична комбинация между Ибра, Максуел и Моура завърши с подаване на последния към нахлуващия в наказателното поле Йоан Кабай, който със силен удар оформи крайното 4:0.

Реваншът на „Парк де Пренс“ ще се изиграе на 12 март и по всичко изглежда, че ще бъде само за протокола.