Зрелището е факт: Канада срещу САЩ в полуфиналите

Публикувано в: Зимни, Хокей на лед
21:59, 19 фев 2014, Автор: , Преглеждания:74

Патрик ШарпКанада срещу САЩ е вторият полуфинален сблъсък в хокейния турнир при мъжете на Олимпийските игри в Сочи.

Латвия бе на път да поднесе сензацията в четвъртфиналния мач срещу Канада, но все пак „кленовите листа” стигнаха до драматична победа с 2:1.

Северноамериканците поведоха в резултата с гол на Патрик Шарп. Преднината на „кленовите листа” обаче не се задържа дълго, след като Лаурис Дарзинс изравни резултата до края на първата част. Във втората нито един от двата отбора не успя да вкара гол. В началото на последната третина обаче канадците стигнаха до решаващо попадение, което бе дело на Шей Уебър и се оказа победно в срещата.

В другия полуфинал САЩ разби с 5:2 тима на Чехия, като до голяма степен предреши изхода от срещата още в първата третина.

Ван Риемсдик даде аванс на Щатите в началото на мача, но чехите успяха да се върнат след изравнително попадение на Хемски. Браун и Бейкс вкараха нови два гола до края на първата третина и по този начин САЩ поведе с 3:1. През втория период чехите не се представиха силно и това позволи на САЩ да реализира четвърто попадение чрез Зак Парис. В последната част двата отбора си размениха по един гол. За янките вкара Кесел, а за Чехия отново отбеляза Хемски.