Матей Казийски и Халкбанк се класираха на полуфиналите за Купата на Турция

14:07, 21 фев 2014, Автор: , Преглеждания:53

00473772
Матей Казийски и Халкбанк се класираха на полуфиналите за Купата на Турция, след като победиха без особени проблеми Зираатбанк с категоричното 3:0 (25:21, 25:13, 28:26) гейма в мач-реванш от четвъртфиналите.

Матей Казийски игра стабилно цял мач и завърши с 10 точки – 8 в атака при 56% ефективност и два аса. Той отчете и 57% позитивно и 39% перфектно посрещане, а най-резултатен стана гръцкият диагонал Митар Джурич, който се отличи със страхотните 20 пункта.

Така след две победи с 3:1 и 3:0 гейма, Казийски и компания се класираха на полуфиналите на турнира, където четирите отбора ще играят по схемата „всеки срещу всеки“.

Останалите финалисти са Галатасарай, Малийе Мили Пиянго, а последният тим ще стане ясен след изиграването на четвъртфинала между Аркас и Фенербахче.