Юнайтед, Сити и Арсенал с победи в Англия

21:31, 22 фев 2014, Автор: , Преглеждания:49

Манчестър Юнайтед

Отборът на Манчестър Юнайтед запази шансове за класиране в Шампионската лига, след като надделя с 2-0 при визитата си на новака Кристъл Палас в късния съботен мач от 27-ия кръг на Висшата лига.

И двете попадения за „червените дяволи“ паднаха през втората част. В 62-ата минута Маруан Шамак събори Патрис Евра в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Зад топката застана Робин Ван Перси, който със силен изстрел откри резултата. Само шест след това гостите решиха всичко, след като Уейн Рууни се възползва от асистенция на Евра и направи Спероне безпомощен за втори път.

След този успех Юнайтед вече има 45 точки и се изкачи на шесто място в подреждането, докато Палас е на 15-а позиция с 26 пункта.

Другият гранд от Манчестър – Сити, също записа победа днес, след като се наложи с 1-0 над Стоук Сити на своя „Етихад“. По този начин „гражданите“ запазиха третото си място в класирането с 57 точки. В герой за домакините се превърна Яя Туре, който вкара единственото попадение в срещата в 70-ата минута след продължителна атака. Давид Силва изведе Александър Коларов по левия фланг, а сръбският бранител центрира остро към Туре, който се разписа от седем метра.

Арсенал излезе на второ място с 59 точки, на една от лидера Челси, след като разби Съндърланд с 4-1 на „Емирейтс“. Домакините организираха страхотна атака още в петата минута и Оливие Жиру се възползва от подаването на Уилшър, за да отбележи от десетина метра за 1-0. В 31-ата Вергини направи фрапантна грешка и подари кълбото на Жору, който преодоля вратаря Маноне за 2-0. Малко преди почивката Томаш Росицки направи двойно с Жиру, след което се разписа с елегантен изстрел за класическото 3-0. Десетина минути след началото на второто полувреме Санти Касорла качи топката на главата на Лоран Косчелни, който с хубав удар доведе нещата до 4-0. В 81-ата „черните котки“ вкараха почетно попадение след силен далечен шут на Емануеле Джакерини.

Кардиф Сити – Хъл Сити 0-4

Уест Бромич – Хъл 1-1

Уест Хем – Саутхемптън 3-1