Аякс върви уверено към нова титла в Холандия

Публикувано в: Футбол Свят, Холандия
20:59, 23 фев 2014, Автор: , Преглеждания:58

Аякс победи АЗ АлкмаарОтборът на Аякс увеличи преднината си на върха в Ередивизие на шест точки, след като разгроми АЗ Алкмаар с 4-0 на „Амстердам Арена“ в дербито на 25-ия кръг.

Домакините откриха резултата още в четвъртата минута след гол на Сим де Йонг. Девет след почивката халфът Лерин Дуарте удвои аванса на шампионите, а в 61-ата 19-годишният нападател Рикардо Кишна доведе нещата до 3-0. Четвърт час преди края Дуарте се разписа за втори път за 4-0.

В другото дерби на кръга Твенте и Фейенорд приключиха при равенство 2-2. Гостите от Ротердам поведоха с 2-0 след голове на Грациано Пеле (14) и Жан-Пол Боетиус (55), но Люк Кастаиньос (68) и Ру-Ендли Мартина (90+5) спасиха домакините от поражение.

След този уикенд Аякс увеличи актива си на 54 точки, следван от Твенте с 48, Витес с 46 и Фейенорд с 45.