Хеттрик на Ибра доближи ПСЖ до титлата в Лига 1

Публикувано в: Франция, Футбол Свят
17:02, 23 фев 2014, Автор: , Преглеждания:57

Златан Ибрахимович

Отборът на Пари Сен Жермен направи нова крачка към титлата във френската Лига 1, след като се наложи с 4-2 при визитата си на Тулуза в ранния неделен мач от 26-ия кръг.

Шампионите откриха резултата в 32-ата минута след гол от дузпа на Златан Ибрахимович. Наказателният удар бе даден за фаул на Спайич срещу Лавеци. Секунди преди почивката Етиен Дидо центрира отлично от дясно на пеналта и Висам Бен Йедер с красиво воле възстанови паритета.

Десет минути след началото на второто полувреме Лавеци се възползва от подаване на Матюиди и върна преднината на гостите. В 68-ата Йоан Кабай центрира от фаул към Ибра, който засече с глава за 3-1. Четири минути по-късно Бен Йедер с втория си гол в мача намали пасива на домакините на 2-3.

60 секунди преди края на редовното време Ибрахимович изпълни фаул, а топката се удари в ръката на Сила и реферът даде нова дузпа на парижани. Ибра отново не сбърка от бялата точка и оформи своя хеттрик, както и крайното 4-2.

След този успех ПСЖ вече е с актив от 61 точки и запазва аванса си от пет пункта пред Монако. Тулуза е на десета позиция с 33 точки.