Реал спука от бой Шалке насред „Фелтинс Арена“

Публикувано в: Германия, Избрано, Испания, Футбол Свят, Шампионска Лига
23:54, 26 фев 2014, Автор: , Преглеждания:48

Карим Бензема

Отборът на Реал Мадрид се класира за четвъртфиналите на Шампионската лига, след като смачка с 6-1 тима на Шалке 04 насред „Фелтинс Арена“ в първи осминафинален двубой. Карим Бензема, Гарет Бейл и Кристиано Роналдо вкараха по два гола за гостите, а за домакините се разписа Клаас-Ян Хунтелаар.

„Кралският“ тим откри резултата още в 13-ата минута, след като Бейл направи хубав рейд, подаде към Роналдо, който изведе Бензема в чиста позиция и французинът вкара за 1-0. Почти веднага след това Дракслер можеше да изравни, но ударът му бе отразен от Касияс. В средата на първата част Бейл. Уелската направи нова отлична индивидуална акция и с прецизен шут изпрати топката във вратата на Ферман – 2-0. До почивката гостите можеха да вкарат още попадения, но Роналдо се отличи с два пропуска – първо улучи страничната греда в 32-ата минута, а пет след това и стражът на домакините опроверга носителя на „Златната топка“.

Седем минути след почивката резултатът стана класически, след като Кристиано получи пас от Бейл, залъга по страхотен начин защитник на Шалке и с великолепен удар с левия крак матира Ферман. Пет по-късно Бензема получи вълшебен извеждащ пас с пета от Роналдо и вкара втория си гол в срещата.

Головото шоу обаче все още не бе приключило и в 69-ата минута Бейл направи резултата 5-0, след като бе изведен в отлична позиция и с хубав удар преодоля Ферман, изпращайки топката в долния десен ъгъл на вратата му. Минута преди края Кристиано отбеляза втория си гол в мача, след като бе изпуснат от бранителите на Шалке, а в последните секунди холандецът Хунтелаар с красив удар от въздуха реализира почетното попадение за „миньорите“.

С тази гръмка победа играчите на Карло Анчелоти на практика обезсмислиха реванша на „Сантиаго Бернабеу“ и вече спокойно гледат към 1/4-финалите.