Челси измъкна ценно равенство в Истанбул

Публикувано в: Англия, Избрано, Турция, Футбол Свят, Шампионска Лига
00:09, 27 фев 2014, Автор: , Преглеждания:54

Орелиен Шеджу

Отборите на Галатасарай и Челси завършиха наравно 1-1 в първия си осминафинален сблъсък от Шампионската лига, игран на „Тюрк Телеком Арена“. Фернандо Торес даде аванс на гостите в деветата минута. а Орелиен Шеджу изравни в 65-ата. Реваншът на „Стамфорд Бридж“ ще се проведе на 18 март.

Малко след началото на мача стражът на домакините Фернандо Муслера подари топката на Уилиян, който опита прехвърлящ удар, но колумбиецът успя да избие с глава. В 9-ата минута Аспиликуета проби мощно отляво и центрира перфектно към Торес, който без проблеми опъна мрежата – 1-0. Постепенно футболистите на Роберто Манчини преодоляха шока от ранното попадение и до почивката бяха равностойни на съперника си. Малко преди края на първото полувреме Бурак дори вкара гол от малък ъгъл, но попадението бе отменено заради втора топка на терена.

Седем минути след почивката Азар намери Торес по отличен начин, но испанецът не успя да преодолее Муслера, който изби в корнер. В 63-ата минута домакините бяха много близо до изравняването, след като при изпълнение на корнер Дрогба свали топката с глава към Селчук, който от един метър улучи страничната греда. Малко след това „Джим Бом“ изпълни нов ъглов удар и защитникът Орелиен Шеджу разстреля Чех – 1-1. В 75-ата Телес отне кълбото от Уилиян и отправи бомбен шут от 25 метра, но Чех с феноменална намеса изби в корнер. До края двата тима изглеждаха доволни от хикса и се задоволиха с равенството.