Байерн унижи Шалке за 15-ия си пореден успех!

Публикувано в: Германия, Избрано, Футбол Свят
22:28, 1 мар 2014, Автор: , Преглеждания:63

Байерн Мюнхен разкова Шалке

Шампионът Байерн Мюнхен регистрира 15-а поредна победа в Бундеслигата, след като смачка с 5-1 тима на Шалке 04 на „Алианц Арена“ в дербито на 23-ия кръг. След този успех баварците закръглиха преднината си пред втория Борусия Дортмунд на цели 20 точки.

Мачът започна по най-добрия начин за домакините и още в третата минута Давид Алаба се разписа с изстрел от фаул, при който топката рикошира в стената и не остави шанс на Ферман. В 15-ата Марио Манджукич изведе Ариен Робен сам срещу вратаря и холандецът копна кълбото над стража за 2-0. В 24-ата минута хърватският нападател също се разписа, след като засече с глава перфектно центриране на Алаба. Четири след това разликата набъбна на четири гола след хубав диагонален изстрел на Робен.

В 64-ата минута „кралскосините“ намалиха пасива си след автогол на Рафиня. Защитникът не реагира по най-добрия начин при изпълнение на корнер и прати топката в собствената си врата. В 77-ата Пападопулос получи пресилен червен картон за съмнителен фаул срещу Манджукич в наказателното поле. Робен вкара дузпата и оформи крайното 5-1.

След поредния си успех Байерн вече е с актив от 65 точки и е на 20 от Борусия Дортмунд. Третият Леверкузен има 22 по-малко – 43 пункта, а Шалке е четвърти с 41.