Борусия се развихри, Леверкузен загуби за трети пореден път

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
18:34, 1 мар 2014, Автор: , Преглеждания:45

Борусия Дортмунд

Борусия Дортмунд се изкачи на второ място в Бундеслигата, след като записа класически успех с 3-0 над Нюрнберг на своя „Сигнал-Идуна-Парк“ в среща от 23-ия кръг.

И трите попадения за тима на Юрген Клоп бяха отбелязани през второто полувреме. Резултатът бе открит в 51-ата минута, след като Левандовски засече топката след изпълнение на фаул, но Шефер изби, след което Хумелс направи добавка – 1-0. В 64-ата Мхитарян се отличи с асистенция към Левандовски, а полякът удвои преднината на домакините. Седем минути преди края Хофман центрира към Мхитарян и арменецът ознаменува силната си игра с гол за класическото 3-0.

Леверкузен регистрира трето поредно поражение в Бундеслигата, след като отстъпи с 0-1 пред Майнц 05 на своя „Бай Арена“. Българинът Тодор Неделев отново остана извън групата на гостите. Единственият гол в срещата реализира Ерик-Максим Чупо-Мотинг, който бе точен в 37-ата минута.

След тези мачове Борусия се изкачи на второ място с 45 точки, а „аспирините“ вече са трети с 43 пункта.

Аугсбург – Хановер 1-1

Айнтрахт Брауншвайг – Борусия Мьонхенгладбах 1-1

Вердер – Хамбургер 1-0