Атлетико и Реал не излъчиха победител в люта битка на „Калдерон“

Публикувано в: Избрано, Испания, Футбол Свят
19:58, 2 мар 2014, Автор: , Преглеждания:51

Реал Мадрид

Отборите на Атлетико и Реал завършиха наравно 2-2 в голямото дерби на Мадрид. Мачът бе от 26-ия кръг на Примера дивисион и се игра на „Висенте Калдерон“.

Срещата започна изключително силно за „белия балет“ и играчите на Карло Анчелоти стигнаха до гол още в третата минута. Анхел ди Мария центрира от десняи фланг, а защитата на домакините увисна, което позволи на Карим Бензема да разстреля вратаря Куртоа – 1-0. В средата на първата част гостите бяха близо до удвояване на аванса си, но Куртоа спаси удар с пета на Бензема.

В 28-ата минута „дюшекчиите“ изравниха резултата, след като Арда Туран пусна тънък пас към Коке, който бе непокрит в пеналта и с хубав диагонален шут преодоля Диего Лопес – 1-1. Три преди почивката Диего Коща се освободи от защитниците на Реал и пробва да прехвърли Лопес от малък ъгъл, но вратарят изби в корнер. В добавеното време домакините излязоха напред, след като Габи изненада стража на гостите със страхотен снаряд от над 30 метра – 2-1.

Седем минути след почивката Диего Коща се откъсна сам срещу Лопес, но стреля неточно в аут. В средата на второто полувреме Гарет Бейл засече с глава центриране от фаул, но Куртоа показа блестящ рефлекс и спаси, избивайки топката. Малко след това домакините бяха близо до трето попадение след удар с глава на Раул Гарсия, но Лопес успя да спаси, пращайки кълбото в страничната греда. Осем минути преди края на мача „белият балет“ се добра до равенството, след като Кристиано Роналдо получи подаване от Бейл и със силен изстрел от 13 метра намери мрежата за крайното 2-2.

След това реми Реал запазва първото си място в класирането с 64 точки, а Атлетико се изкачи на втора позиция с 61, докато Барселона е на трети с 60, По-късно тази вечер каталунците приемат Алмерия и имат шанс да се намалят разликата от Реал.