Интер измъкна точка от Рома на „Олимпико“

Публикувано в: Италия, Футбол Свят
01:34, 2 мар 2014, Автор: , Преглеждания:35

Рома и Интер не си вкараха гол

Отборът на Интер измъкна точка при визитата си Рома, след като двата тима завършиха наравно 0-0 на „Стадио Олимпико“ в съботното дерби на 26-ия кръг на Серия А.

Домакините започнаха по-активно мача и още в третата минута Адем Ляич се отличи с хубав шут, но не затрудни Ханданович. В 15-ата остите претендираха за дузпа, след като Мауро Икарди бе задържан от Мехди Бенатия в наказателното поле, но съдийски сигнал не последва. Пет след това Алварес сложи топката на главата на Родриго Паласио, но нападателят стрелв неточно. В 32-ата минута Матия Дестро реализира гол за „вълците“. но попадението правилно бе отменено заради засада.

Второто полувреме мина почти изцяло под диктовката на римляните, но до гол така и не се стигна. В 75-ата минута бе най-добрият шанс за „джалоросите“, след като Раджа Наинголан се измъкна от футболист на Интер и комбинира с Миралем Пянич, а мощният изстрел на босненеца бе отразен впечатляващо от Ханданович. Последва корнер и нов удар на Пянич, но този път сантиметри разделиха халфа от откриване на резултата.

След това реми Рома остава на втора позиция в класирането с 58 точки, докато Интер е на пето място с 41 пункта.