Тотнъм с пестелив успех над Кардиф

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
20:52, 2 мар 2014, Автор: , Преглеждания:45

Роберто Солдадо

Отборът на Тотнъм запази минимални шансове за класиране в Шампионската лига, след като надигра с 1-0 тима на Кардиф на своя „Уайт Харт Лейн“ в среща от 28-ия кръг на Висшата лига.

Единственото попадение в срещата отбеляза Роберто Солдадо, който бе точен в 28-ата минута. „Шпорите“ организираха великолепна и светкавична контра след изпълнение на фаул на гостите. Топката стигна до Емануел Адебайор леко вляво на пеналта, а той пусна чудесен пас към Солдадо и испанецът с елегантен шут намери долния ляв ъгъл на Маршал.

След този успех Тотнъм увеличи своя актив на 53 точки и запазва петото си място, изоставайки с четири пункта от четвъртия Манчестър Сити. Кардиф е предпоследен с 22 точки.

В другите неделни мачове Астън Вила разби Норич с 4-1 като домакин, докато Суонси и Кристъл Палас завършиха наравно 1-1.