Арсенал е първият полуфиналист във ФА Къп

16:43, 8 мар 2014, Автор: , Преглеждания:48

Месут Йозил

Отборът на Арсенал се класира за полуфиналите на ФА Къп, след като разгроми с 4-1 тима на Евертън в първия четвъртфинален сблъсък от надпреварата, игран на „Емирейтс“.

Двубоят започна по най-добрия начин за домакините, след като още в седмата минута Санти Касорла даде блестящ пас по трева към Месут Йозил, а германският национал се разписа с едно докосване за 1-0, пращайки кълбото в долния ляв ъгъл на Роблес. В 32-ата „карамелите“ възстановиха статуквото след чудесна контраатака. Рос Баркли проби по десния фланг, след което центрира в пеналта, където Кевин Миралас свали топката към Ромелу Лукаку и белгиецът бутна кълбото в мрежата.

В средата на второто полувреме „артилеристите“ върнаха преднината си, след като Гарет Бари спъна Алекс Окслейд-Чембърлейн в наказателното поле и реферът посочи бялата точка. Микел Артета бе точен, но дузпата бе повторена, като при втория изстрел испанецът отново не сбърка – 2-1. В последните седем минути появилият се като резерва Оливие Жиру довърши гостите, след като вкара нови две попадения, възползвайки се от асистенции на Бакари Саня и Месут Йозил.

Останалите три четвъртфинални сблъсъка за ФА Къп ще се изиграят утре.