„Чудовището“ Байерн изяде и „вълците“ (ВИДЕО)

Публикувано в: Германия, Футбол Свят
19:59, 8 мар 2014, Автор: , Преглеждания:58

Байерн Мюнхен

Отборът на Байерн Мюнхен постигна 16-а поредна победа в Бундеслигата, след като смачка с 6-1 като гост тима на Волфсбург на „Фолксваген Арена“ в среща от 24-ия кръг.

„Вълците“ започнаха мача по мечтан начин, след като в 17-ата минута Кевин Де Брюин центрира от левия фланг и Налдо засече топката в мрежата на Нойер – 1-0.  Девет по-късно баварците изравниха след страхотно меле в наказателното поле на домакините, при което Шердан Шакири се оказа най-съобразителен и отбеляза от половин метър за 1-1.

След почивката шампионите се развихриха и вкараха цели пет попадения. В 63-ата минута Тиаго даде чудесен пас към Томас Мюлер, който преодоля Беналио и на празна врата реализира за 2-1. 180 секунди по-късно Рафиня центрира от дясното крило, резервата Марио Манджукич овладя около точката на дузпата и с удар от 12 метра доведе нещата до 3-1.

В 71-ата минута Ариен Робен бе изведен сам срещу вратаря на Волфсбург, но се забави с изстрела, след което подаде към Франк Рибери и французинът се разписа за 4-1. Седем след това Робен проби по левия фланг и центрира прекрасно към Мюлер, който със страхотен плонж реализира за 5-1. След още 120 секунди Мюлер се отчете и с асистенция, центрирайки към Манджукич, който засече топката с шпагат.

След този успех Байерн увеличи актива си на 68 точки и продължава уверено да върви към титлата в Германия. Волфсбург е пети с 39 пункта.

Шалке 04 – Хофенхайм 4-0

Борусия Мьонхенгладбах – Аугсбург 1-2

Щутгарт – Брауншвайг 2-2

Хановер – Леверкузен 1-1

Хамбургер – Франкфурт 1-1