Юнайтед срази УБА като гост

Публикувано в: Англия, Футбол Свят
16:58, 8 мар 2014, Автор: , Преглеждания:40

Манчестър Юнайтед

Шампионът Манчестър Юнайтед постигна втора поредна победа като гост във Висшата лига, след като надигра с класическото 3-0 тима на Уест Бромич на „Дъ Хоутърнс“ в първи мач от 29-ия кръг.

„Червените дяволи“ поведоха в резултата в 34-ата минута, след като Робин Ван Перси центрира от фаул отдясно и Фил Джоунс засече топката с глава, изненадвайки Бен Фостър – 1-0.

Двайсет минути след почивката авансът на гостите бе удвоен след страхотна атака. Рафаел бе намерен по дясното крило и центрира към задната греда, откъдето Уейн Рууни безпроблемно реализира за 2-0.

Осем минути преди края на двубоя Юнайтед оформи класическия си успех. Рууни даде чудесен пас към Дани Уелбек вляво, а нападателят с много елегантен шут намери мрежата на Фостър.

След този успех момчетата на Дейвид Мойс вече имат 48 точки и се изкачиха до шестото място в класирането, изпреварвайки Евертън. УБА се намира на 17-а позиция с 25 пункта.